PINFL hisob ma'lumotlarini qanday o'zgartirish mumkin
Agar JShShIR yuridik shaxsga berilgan bo'lsa, unga o'zgartirishlar kiritishingiz mumkin. O'zgartirishlar kiritish uchun faqat 3 qadamni bajarish kerak bo'ladi.
1-qadam. www.soliq.uz saytiga kiring va “Yuridik shaxslar” bo‘limiga o‘ting.
______________2022-04-22___11.09.01.png
Keyin, amaldagi direktor nomida yuridik shaxsda ro'yxatdan o'tgan ERI yordamida tizimga kirish kerak
______________2022-04-22___11.10.46.png
2-qadam. "Hisobga olish ma'lumotlari" bo'limiga kiring
Buni amalga oshirish uchun "Hisob ma'lumotlarini o'zgartirish" ilovasini bosing:
Natijada, sizning oldingizda foydalanuvchi haqida mavjud bo'lgan barcha ma'lumotlarni ko'rishingiz mumkin bo'lgan oyna ochiladi.
3-qadam. "Hisob ma'lumotlarini o'zgartirish" ilovasiga o'ting
Yonidagi ilovada siz hisob ma'lumotlaringizni o'zgartirishingiz mumkin,тbilan belgilangan har bir maydon majburiy ravishda to’ldirilishi kerak.
Barcha ma'lumotlarni kiritganingizdan so'ng, "Yuborish" tugmasini bosing
O'zgartirilgan ma'lumotlarni tekshirish
Agar barcha ma'lumotlar to'g'ri bo'lsa, buyurtmangiz yashil rang bilan belgilanadi. Ma'lumotlar noto'g'ri to'ldirilgan taqdirda, sizning buyurtmangiz qizil rang bilan belgilanadi va "Murojaat maqomi" ustunida "Rad etilgan" deb yoziladi - "Qo'shimcha ma'lumotlar" ustunida rad etish sababi ko'rsatiladi.

ЭЦП: Как изменить учетные данные ПИНФЛ
Вы можете внести изменения в ПИНФЛ, если он оформлен на юридическое лицо. Для того чтобы внести изменения, необходимо выполнить всего 3 шага.
Шаг №1. Зайдите на сайт Государственного налогового комитета Республики Узбекистан и перейдите в раздел – «Юридические лица»
______________2022-04-22___11.09.10.png
Далее необходимо выполнить вход при помощи ЭЦП, зарегистрированного на юридическое лицо, на имя действующего директора
______________2022-04-22___11.10.53.png
Шаг №2. Зайдите в раздел "Учетные данные"
Для этого необходимо нажать на вкладку «Изменение учетных данных»:
В результате перед вами откроется окно, где можно увидеть всю имеющуюся о пользователе информацию.
Шаг №3. Перейдите во вкладку «Изменение учетных данных»
В соседней вкладке вы можете изменить ваши учетные данные. Каждое поле, отмеченное знаком *, обязательно к заполнению.
После того как вы ввели все данные, нажмите на кнопку «Отправить»
Проверка измененных данных
Если все данные верные, то ваша заявка будет отмечена зеленым цветом. В случае неверно заполненных данных, ваша заявка будет отмечена красным цветом, а в графе «Статус заявки» написано «Отказано» - в графе «Дополнительная информация» будет указана причина отказа.