Markirovka kodlarini taqdim etish xizmati bo‘yicha shartnoma uchun qo‘shimcha kelishuv
Ushbu nashrda markirovka kodlarini taqdim etish xizmatlarini ko‘rsatish shartnomasiga (rus va o‘zbek tillarida) qo‘shimcha kelishuvning namunaviy shakli joylashtirilgan.
Hujjat O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 23-maydagi PQ-190-sonli “Majburiy raqamli markirovka tizimining samaradorligini oshirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarorini ijro etish doirasida tayyorlangan.
Namunaviy shakl raqamli markirovka tizimi operatori va tovar aylanmasi ishtirokchilari o‘rtasida ilgari tuzilgan shartnomalarning shartlari o‘zgartirilgan hollarda qo‘llaniladi.
To‘ldirilgan formani texnik qo‘llab-quvvatlash xizmatiga @aslbelgisiuz_bot telegram-boti orqali yoki elektron pochta manzili support@crpt-turon.uz ga yuborish kerak. Ro‘yxatdan o‘tkazilgandan so‘ng ariza mas’ul menejerga topshiriladi va 15 ish kuni ichida bajariladi.

Дополнительное соглашение к договору на оказание услуг по предоставлению кодов маркировки
В данной публикации размещена типовая форма Дополнительного соглашения (на русском и узбекском языках) к договору на оказание услуг по предоставлению кодов маркировки.
Документ подготовлен в рамках исполнения Постановления Президента Республики Узбекистан № ПП-190 от 23 мая 2025 года «О дополнительных мерах по повышению эффективности системы обязательной цифровой маркировки».
Типовая форма используется при изменении условий ранее заключенных договоров между оператором системы цифровой маркировки и участниками оборота товаров.
Заполненную форму необходимо направить в службу поддержки через телеграм-бот @aslbelgisiuz_bot или на адрес электронной почты support@crpt-turon.uz После регистрации заявка будет передана ответственному менеджеру и выполнена в течение 15 рабочих дней.