Track & Trace bu nima ?
Track & Trace (ingliz tilidan — «Kuzatish va izchil kuzatish») — bu mahsulotlarning ishlab chiqaruvchi yoki importchidan to yakuniy iste’molchigacha bo‘lgan barcha bosqichlardagi harakatini kuzatis...
Mahsulot kartochkasini yaratishda GTIN (shtrix-kod) bo‘yicha qo‘shimcha tasdiq talab qilinishi mumkin, agar mahsulotdagi shtrix-kod shikastlangan bo‘lsa, o‘qib bo‘lmasa, fotokontent orqali ushbu sh...
Ilova qilingan markirovka qilinmagan mahsulotlar
Agar qadoqda majburiy markirovkalanishi shart bo'lmagan mahsulotlar bo'lsa, aynan ularning miqdori ko'rsatilishi kerak.Misol:Sovg'a to'plami qadoqda - Ichimlik + 2ta stakan.Ilova qilingan markirovk...
⚠️ Ilova qilingan iste'mol o'ramlari soni (majburiy)
Guruhli qadoqqa kiritilgan tovarlar (iste'mol qadoqlari) sonini ko'rsatish kerak.Misol:Guruhli qadoq = 4 ta o'rnatilgan iste'mol qadoqlari.
Mahsulot to‘g‘risidagi ma’lumotlarni taqdim etish va ro‘yxatdan o‘tkazish talablari O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 31-dekabrdagi 833-sonli qarori bilan tartibga solinadi. ...
⚠️ Ichki iste'mol o'ramining mahsulot kodi (GTIN) (majburiy)
Iste'mol qadog'ining GTIN kodi - mahsulot birligining qadoqidagi shtrix-kodi. Ilova qilingan isteʼmol qadog'idagi mahsulot kodi (GTIN) kartochkasi Markirovkalangan mahsulotlar reestrida allaqachon ...
⚠️ Guruh qadoqlashning Mahsulot kodi (GTIN) (majburiy)
Guruhli qadoqning GTINi - mahsulot qadoqidagi shtrix-kod. Qadoqda ko'rsatilgan kod mahsulot kartochkasini to'ldirishda "Guruhli qadoqning mahsulot kodi (GTIN)" maydoniga kiritilgan ma'lumotlarga mo...
Birlamchi qadoqdagi birliklar soni
Kiritilgan ma'lumotlar mahsulotning o'ramida va (yoki) dori vositasidan foydalanish bo'yicha yo'riqnomada ko'rsatilgan ma'lumotlarga mos kelishi kerak. Birlamchi qadoqlash - Uyali konturli qadoqla...
☑️ Texnik fayl
Texnik fayl - bu ma'lum bir mahsulot haqida barcha zarur ma'lumotlarni o'z ichiga olgan hujjatlar to'plami bo'lib, aylanmadagi ishtirokchi tomonidan kiritilayotgan ma'lumotlarni tekshirish imkonini...
🔔 Ma'lumot: Onlayn vebinar «Suv va salqin ichimliklar toifasi bo‘yicha distribyutorlar va ulgurji savdo ishtirokchilari uchun markirovka qilingan tovarlarning hisoboti»
Hurmatli mahsulot aylanmasi ishtirokchilari! Sizni 2024-yil 20-dekabr kuni soat 12:00 da bo‘lib o‘tadigan «Suv va salqin ichimliklar toifasidagi mahsulotlar uchun distribyutorlar va ulgurji savdo i...

Вложенные не маркируемые товары
Если в упаковку включены товары неподлежащие обязательной маркировке, именно их количество необходимо указать. Пример: Подарочный набор в упаковке - Напиток + 2 стакана . Количество вложенных не м...
⚠️ Количество вложенных потребительских упаковок (обязательное значение)
Необходимо указать количество товаров (потребительских упаковок) вложенных в групповую упаковку. Пример: Групповая упаковка = 4 вложенные потребительские упаковки.
Согласно Постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан №833, п.29. пп. о-п:Для регистрации товаров в информационной системе маркировки участник оборота товаров вносит в каталог товаров сле...
⚠️ Код товара (GTIN) вложенной потребительской упаковки (обязательное значение)
GTIN вложенной потребительской упаковки - штрих-код на упаковке единицы товара. Код товара (GTIN) вложенной потребительской упаковки должен совпадать с GTIN единицы товара, карточка которого уже оп...
⚠️ Код товара (GTIN) групповой упаковки (обязательное значение)
GTIN групповой упаковки - штрих-код на упаковке товара. Код указанный на упаковке должен совпадать с данными вносимыми в поле "Код товара (GTIN) групповой упаковки" при заполнении карточки товара. ...
CENTER FOR DIGITAL TECHNOLOGY AND INNOVATION - поставщик программных решений
АО CDTI - компания занимающаяся, разработкой программного обеспечения, мобильных приложений для платформ IOS, Android и WEB-приложений, работой с высоконагруженными системами, машинным обучением AI...
Статус
Возможные статусы карточек товара: Черновик — исходный статус карточки товара созданной в личном кабинете, до отправки на проверку Оператору; На модерации — карточка товара отправлена на проверку, ...
⚠️ Количество единиц в первичной упаковке (справочное значение, обязательное)
Вносимая информация должна соответствовать данным указанным на упаковке товара и (или) в инструкции по применению лекарственного средства. Пример: Первичная упаковка - Упаковка ячейковая контурная...
Технический файл - представляет собой набор документов, который содержит всю необходимую информацию о конкретном продукте, для возможности проверки вносимой участником оборота информации.Вложенный ...
Уважаемые участники оборота товара!Приглашаем вас принять участие в онлайн-вебинаре на тему: «Учет маркированных товаров для дистрибьютеров и участников оптового звена для категории вода и прохлади...