Tirik organizmlarni o'z ichiga oladi
Mahsulot kartochkasini yaratishda GTIN (shtrix-kod) bo‘yicha qo‘shimcha tasdiq talab qilinishi mumkin, agar mahsulotdagi shtrix-kod shikastlangan bo‘lsa, o‘qib bo‘lmasa, fotokontent orqali ushbu sh...
Markirovka kodlarini buyurtma qilish uchun to‘lov
Hurmatli tovar aylanmasi ishtirokchilari!Markirovka kodlarini olish uchun to‘lovni bank o‘tkazmasi orqali, to‘g‘ri rekvizitlar va to‘lov maqsadini ko‘rsatgan holda amalga oshirish zarur.To‘lov tops...
⚠️ Qadoq turi (ma’lumot, majburiy)
Ochiladigan ro'yxat / ma'lumotnomadan siz tegishli qadoqlash turini tanlashingiz kerak - iste'molchi yoki guruhli qadoqlash. Mahsulotlarni markirovkalash qoidalari qadoqlashning ikki turini belgila...
⚠️ Mahsulot guruhi (ma’lumot, majburiy)
Ochiladigan ro'yxat / katalogdan siz markirovkali mahsulot tegishli bo'lgan mahsulot guruhini tanlashingiz kerak. Mahsulot guruhi nima degani Mahsulot guruhi - umumiy belgilar (xom ashyo, qo'llanil...
⚠️ Subpozitsiya MXIK (ma’lumot, majburiy)
Ochiladigan ro'yxat / katalogdan siz markirovkalangan mahsulot tegishli bo'lgan IKPU subpozitsiyasini tanlashingiz kerak. MXIK nima degani MXIK - bu mahsulot yoki xizmatlarning identifikatsion kod...
Track & Trace bu nima ?
Track & Trace (ingliz tilidan — «Kuzatish va izchil kuzatish») — bu mahsulotlarning ishlab chiqaruvchi yoki importchidan to yakuniy iste’molchigacha bo‘lgan barcha bosqichlardagi harakatini kuzatis...
Ilova qilingan markirovka qilinmagan mahsulotlar
Agar qadoqda majburiy markirovkalanishi shart bo'lmagan mahsulotlar bo'lsa, aynan ularning miqdori ko'rsatilishi kerak. Misol: Sovg'a to'plami qadoqda - Ichimlik + 2ta stakan. Ilova qilingan markir...
⚠️ Ilova qilingan iste'mol o'ramlari soni (majburiy)
Guruhli qadoqqa kiritilgan tovarlar (iste'mol qadoqlari) sonini ko'rsatish kerak. Misol: Guruhli qadoq = 4 ta o'rnatilgan iste'mol qadoqlari.
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 833-son qaroriga asosan, 29-b. pq.: Mahsulotlarni markirovkalash axborot tizimida ro'yxatdan o'tkazish uchun tovar aylanmasi ishtirokchisi tovarlar k...

При создании карточки товара дополнительное подтверждение GTIN (штрих-кода) может потребоваться, если штрих-код на товаре повреждён, не поддаётся распознаванию, по фотоконтенту невозможно однозначн...
Уважаемые участники оборота товаров!Для получения кодов маркировки необходимо произвести оплату через банковский перевод с указанием корректных реквизитов и назначения платежа.Данные для формирован...
⚠️ Тип упаковки (справочное значение, обязательное)
Из выпадающего списка/справочника необходимо выбрать соответствующий тип упаковки - потребительская или групповая упаковка. Правила маркировки товаров определяют два вида упаковки: потребительская...
Из выпадающего списка/справочника необходимо выбрать товарную группу, к которой относится маркируемый товар. Что такое товарная группа Товарная группа - совокупность товаров, выделенных по общим пр...
Из выпадающего списка/справочника необходимо выбрать субпозицию ИКПУ, к которой относится маркируемый товар. Что такое ИКПУ ИКПУ – идентификационный код продукции и услуг, представлен в виде набора...
Что такое Track & Trace ?
Track & Trace (с англ. «Отслеживание и прослеживаемость») — это система отслеживания и прослеживаемости товаров на всех этапах их движения от производителя или импортёра до конечного потребителя.В ...
Примеры заполнения карточек товаров - Потребительская упаковка
Работа в разделе xTrace: Описания товаров➡️БАД: Заполнение карточки товара➡️Табачная продукция: Заполнение карточки товара➡️Лекарственные средства: Заполнение карточки товара➡️Бытовая техника: Запо...
Вложенные не маркируемые товары
Если в упаковку включены товары неподлежащие обязательной маркировке, именно их количество необходимо указать. Пример: Подарочный набор в упаковке - Напиток + 2 стакана . Количество вложенных не м...
⚠️ Количество вложенных потребительских упаковок (обязательное значение)
Необходимо указать количество товаров (потребительских упаковок) вложенных в групповую упаковку. Пример: Групповая упаковка = 4 вложенные потребительские упаковки.
Согласно Постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан №833, п.29. пп. о-п:Для регистрации товаров в информационной системе маркировки участник оборота товаров вносит в каталог товаров сле...