Bo‘lim "Tahlil" shaxsiy kabinetda, Ishtirokchining markirovka kodlari bo‘yicha analitik hisobot funksionalini o‘z ichiga oladi.Bo‘limga o‘tish uchun quyidagilar zarur: Shaxsiy kabinetga avtorizatsi...
Kodlar (KM tekshiruvi)
Shaxsiy kabinetdagi «Kodlar» bo‘limi markirovka kodlari to‘g‘risidagi ma’lumotlarni qidirish, ko‘rish va tahlil qilish uchun mo‘ljallangan.Foydalanuvchi markirovka kodlarini qidirishi va ular bo‘yi...
➡️Maishiy texnika: Mahsulot kartasini to‘ldirish
Maishiy texnika tovarining iste’molchi qadoqlanishini ro‘yxatdan o‘tkazish uchun quyidagi bosqichlardan o‘tish zarur:Mahsulot kartasini lokal shtrix-kod bilan (478 prefiksi bilan) yaratishda, prefi...
➡️Alkogol mahsulotlari: Mahsulot kartasini to‘ldirish
Alkogol mahsulotlari bo‘yicha tovarning iste’molchi qadoqlanishini ro‘yxatdan o‘tkazish uchun quyidagi bosqichlardan o‘tish zarur:Mahsulot kartasini lokal shtrix-kod bilan (478 prefiksi bilan) yara...
Profil sozlamalari → Umumiy ma’lumotlar
"Umumiy ma’lumotlar" bo‘limida tashkilotga oid asosiy ma’lumotlar uch tilda ko‘rsatiladi. Ushbu ma’lumotlar Davlat soliq qo‘mitasi (DSQ) ma’lumotlariga muvofiq avtomatik tarzda yangilanadi va tizim...
📣 Tibbiy mahsulotlarni majburiy markirovkasini boshlash
Raqamli markirovka tizimi yangiliklari https://t.me/aslbelgisiHurmatli tovar aylanish ishtirokchilari!2025 yil 1 fevraldan boshlab Vazirlar Mahkamasining 149-sonli Qarori (2-band, 6-chi paragraf) d...
«ASL BELGISI» NIS shaxsiy kabinetida hisob yozuvini ro‘yxatdan o‘tkazish va faollashtirish
NIS MPT «ASL BELGISI» – bu tovarlarni monitoring qilish va kuzatish milliy axborot tizimi bo‘lib, u ishtirokchilar uchun markirovka jarayonini ta’minlaydi. Tizim tovar kartasini ro‘yxatdan o‘tkazis...
Tovarni markirovka qilish — bu mahsulotning ishlab chiqarilgan yoki import qilingan paytidan boshlab yakuniy iste’molchiga sotilgunga qadar uning harakatini kuzatish imkonini beruvchi maxsus ident...
Markirovka kodlari holatlari ma’lumotnomasi
Markirovka kodi holati — bu raqamli markirovka tizimida tovarga biriktirilgan muayyan markirovka kodining (KM) hozirgi hayotiy sikl bosqichini bildiradi. U kodning emissiyadan boshlab muomaladan ch...
EHF: EHFni qayta ishlash natijalari va tizim bildirishnomalari
EHF — elektron hisob-faktura. Elektron hisob-fakturalarni (EHF) qayta ishlash jarayonida tizim avtomatik ravishda tekshiruvni amalga oshiradi va aniqlangan xatolarning to‘liq ro‘yxatini aks ettirad...

Раздел «Коды» в Личном кабинете предназначен для поиска, просмотра и анализа сведений о кодах маркировки.Пользователь может осуществлять поиск кодов маркировки и получать информацию о них с использ...
➡️Бытовая техника: Заполнение карточки товара
Для регистрации потребительской упаковки товара бытовая техника необходимо пройти следующие этапы: При создании карточки товара с локальным штрих-кодом (префикс 478) обязательно наличие соответству...
➡️Алкогольная продукция: Заполнение карточки товара
Для регистрации потребительской упаковки товара по алкогольной продукции необходимо пройти следующие этапы: При создании карточки товара с локальным штрих-кодом (префикс 478) обязательно наличие со...
Подраздел «Общие данные» содержит основную информацию об организации на трёх языках. Эти сведения обновляются автоматически в соответствии с данными Государственного налогового комитета и недоступн...
📣 Старт обязательной маркировки изделий медицинского назначения
Новости системы цифровой маркировки https://t.me/aslbelgisiУважаемые участники оборота товаров !С 1 февраля 2025 года в рамках Постановления Кабинета Министров №149 (пункт 2, абзац 6) стартует обяз...
Регистрация и активация учетной записи в личном кабинете НИС «ASL BELGISI»
НИС МПТ «ASL BELGISI» - Национальная информационная система мониторинга и прослеживаемости товаров. Система обеспечивает процесс маркировки товаров для участников оборота от регистрации карточки то...
⭐️Начало работы с маркировкой: Пошаговая инструкция для производителей и импортеров
Маркировка товара — это процесс нанесения специальных средств идентификации, позволяющих отслеживать движение продукции от момента производства или импорта до ее реализации конечному потребителю. ...
Справочник статусов кодов маркировки
Статус кода маркировки — это текущее состояние жизненного цикла конкретного кода маркировки (КМ), присвоенного товару в системе цифровой маркировки. Он отражает этап, на котором находится код, начи...
ЭСФ: Результат обработки ЭСФ и уведомления системы НИС «ASL BELGISI»
ЭСФ — электронный счет-фактура. В процессе обработки электронных счетов-фактур (ЭСФ) система автоматически выполняет проверку и отображает полный перечень выявленных ошибокРезультаты обработки элек...