Foydalanuvchining oxirgi harakati Сайдуллаев Фазлиддин-
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan 26.05.2026 yildagi № PP-100 «Kichik korxonalar o‘sishini rag‘batlantirish uchun iqtisodiy va ma’muriy sharoitlarni yaxshilash haqida» qarorga muvofiq, ...
Foydalanuvchi Сайдуллаев Фазлиддин maqolani yaratdi Muomaladan chiqarilish haqidagi ma’lumotlarni ro‘yxatga olish. «Asl Belgisi» Milliy markirovka va mahsulotni kuzatish axborot tizimiga (NIM MPT) ma’lumotlarni taqdim etish bo‘yicha tavsiyalar.
Tovarlarning muomaladan chiqarilishi (chakana savdo) haqidagi ma’lumotlarni raqamli identifikatsiya vositalari bilan markirovka qilingan holda «ASL BELGISI» Milliy markirovka va mahsulotni kuzatish...
Foydalanuvchi Сайдуллаев Фазлиддин maqolani yaratdi ASL BELGISI [xTrace] tizimidagi rejalashtirilgan o‘zgarishlar va yangiliklar
⚠️ Ushbu maqola ma’lumot uchun mo‘ljallangan. Ayrim funksiyalar va usullarni joriy etish yoki o‘zgartirish keyinga qoldirilishi yoki bekor qilinishi mumkin.Yangilangan sana: 20.07.2026Rejalashtiril...
Foydalanuvchi Сайдуллаев Фазлиддин maqolani yaratdi ASL BELGISI tizimidagi funksional o‘zgarishlar [xTrace ver. 2.0]
Foydalanuvchi Сайдуллаев Фазлиддин maqolani yaratdi MMK MAT: AIK - TIF TN kodiga muvofiq qo'shimcha o'lchov birligi
Bojxona deklaratsiyasida mahsulotlar miqdorini o'zgartirishning asosiy massa birligi - kilogramm hisoblanadi.Ayrim turdagi mahsulotlar uchun tarif va tarifsiz tartibga solish choralarini qo'llash, ...
Foydalanuvchi Сайдуллаев Фазлиддин maqolani yaratdi Agregatsiya. Tovarlarni agregatsiya qilish bo‘yicha tavsiyalar.
Logistika jarayonlarini ta’minlash maqsadida NIS "ASL BELGISI"da markirovka qilingan tovarlarni agregatsiya qilish funksiyasi nazarda tutilgan – ya’ni logistik qadoq (guruhli va transport) shakllan...
Foydalanuvchi Сайдуллаев Фазлиддин maqolani yaratdi EHF: "Asl Belgisi" MITda EHF shakllantirishda yuzaga kelishi mumkin bo'lgan xatolar va ularni tuzatish
EHF shakllantirishda yuzaga kelishi mumkin bo'lgan xatolar (hujjat xatolar bilan qayta ishlangan):Ishtirokchi YuDR (yuridik shaxslarning yagona davlat reestri)da faol sifatida ro'yxatdan o'tmagan;E...
Foydalanuvchi Сайдуллаев Фазлиддин maqolani yaratdi ❓ Yuk bojxona deklaratsiyasida AIK qayerda belgilanadi?
Foydalanuvchi Сайдуллаев Фазлиддин maqolani yaratdi MMK MAT: AIK - Agregatsiyalangan import kodi
AIK bu nima?Agregatsiyalangan import kodi (AIK) raqamli markirovkalash operatori tomonidan bojxona rasmiylashtiruvi va bojxona tartib-qoidalarini oʻtkazish maqsadida markirovkalangan mahsulotlarnin...
Foydalanuvchi Сайдуллаев Фазлиддин maqolani yaratdi Tamaki mahsulotlarini markirovkalash kodi: o'zida qanaqa ma'lumotlar saqlaydi va qanday ko'rinishda bo'ladi?

Последнее действие пользователя Сайдуллаев Фазлиддин-
Постановлением Президента Республики Узбекистан от 26.05.2026 № ПП-100 «О создании более благоприятных экономических и административных условий для роста малых предприятий» введены новые правила уч...
Пользователь Сайдуллаев Фазлиддин создал статью Розничная продажа. Рекомендации для разработчиков кассового ПО по отражению кодов маркировки в фискальных чеках
Пользователь Сайдуллаев Фазлиддин создал статью Планируемые изменения и нововведения в системе ASL BELGISI [xTrace]
⚠️ Данная статья носит справочный характер. Фактическая реализация плановых изменения и нововведений может быть отложена или отменена.Обновлено 20.07.2026 Плановая реализация новых функций и проц...
Пользователь Сайдуллаев Фазлиддин создал статью Функциональные изменения ASL BELGISI [xTrace ver. 2.0]
Пользователь Сайдуллаев Фазлиддин создал статью YAGONA MARKIROVKALASH VA IDENTIFIKATSIYALASH MARKAZI - сервис маркировки «под ключ» для бизнеса любого масштаба
Пользователь Сайдуллаев Фазлиддин создал статью SCAN MARK - решения по маркировке и агрегированию товаров
Пользователь Сайдуллаев Фазлиддин создал статью MKV Bilişim - комплексные решения по маркировке товаров
Пользователь Сайдуллаев Фазлиддин создал статью АИК - Дополнительная единица измерения по коду ТН ВЭД (справочник)
Пользователь Сайдуллаев Фазлиддин создал статью Первый БИТ - готовые решения по маркировке для производства, ритейла, импорта и оптовых продаж