Shartnomalar, shaxsiy hisoblar va hisoblangan summalar
Ushbu maqolada raqamli markirovka Operatori bilan shartnoma tuzish tartibi hamda Shaxsiy kabinetdagi «O‘zaro hisob-kitoblar» bo‘limi bilan ishlash bo‘yicha ma’lumotlar keltirilgan: Shartnoma tuzish...
2026-yil 27.05 dagi rejalashtirilgan texnik ishlar
Hurmatli markirovkalangan mahsulotlar muomalasi ishtirokchilari!Ma’lumotlarni qayta ishlash markazi uskunalarida rejalashtirilgan texnik ishlar olib borilishi munosabati bilan 2026-yil 27-may kuni ...
➡️Pivo mahsulotlari: Mahsulot kartasini to‘ldirish
Pivo mahsulotlari bo‘yicha iste’mol qadoqini ro‘yxatdan o‘tkazish uchun quyidagi bosqichlardan o‘tish zarur: Mahalliy shtrix-kodli (prefiks 478) mahsulot kartasini yaratishda GS1 prefikslar jadvali...
Tizimda ishlash bo‘yicha yo‘riqnomalar
Mahsulotni markirovkalash — bu mahsulotni ishlab chiqarish yoki import bosqichidan tortib to yakuniy sotuvgacha bo‘lgan yo‘lini kuzatish imkonini beradigan maxsus identifikatsiya vositalarini qo‘ll...
Chiqarish shakli
Iste'mol birligining hajmi yoki massasi
Paketdagi iste'mol birliklari soni, dona
Funktsional guruhi
Biologik faol qo‘shimcha (BAQ) qaysi guruhga tegishli ekanini majburiy ko‘rsatish kerak — masalan, vitamin-mineral kompleksi, probiotik, aminokislota, o‘simlik ekstrakti va hokazo.

Приостановка оборота алкогольной продукции (№ 27-12518/8 от 10 июля 2026 г.)
На основании обращения Министерства юстиции Республики Узбекистан (письмо № 27-12518/8 от 10 июля 2026 г.) и пункта 92.1 Правил цифровой маркировки, утв. приложением 1 к постановлению Кабинета Мини...
Договоры, лицевые счета, начисления
В данной статье представлена информация о порядке заключения договора с Оператором цифровой маркировки, а также о работе с разделом «Взаиморасчёты» в Личном кабинете: Заключение договора Просмотр д...
Плановые технические работы 27.05.2026г.
Уважаемые участники оборота товаров!В связи с проведением плановых технических работ на оборудовании центра обработки данных 27 мая 2026 г. в период с 08:00 до 10:00 возможны кратковременные задерж...
➡️Пивная продукция: Заполнение карточки товара
Для регистрации потребительской упаковки товара по пивной продукции необходимо пройти следующие этапы: При создании карточки товара с локальным штрих-кодом (префикс 478) обязательно наличие соответ...