Alkogolli mahsulotlar muomalasini to‘xtatish (2026-yil 10-iyuldagi 27-12518/8-sonli xat)
O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligining 2026-yil 10-iyuldagi 27-12518/8-sonli xati hamda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 31-dekabrdagi 833-son qarorining 1-ilovasi bilan tasdiqlangan Raqamli markirovkalash qoidalarining 92.1-bandiga asosan, "My Wine Impex" MChJ (STIR: 311069438) tomonidan "Jameson" tovar belgisi ostida markirovka qilinib, fuqarolik muomalasiga chiqarilgan quyidagi mahsulotlarning muomalasi to‘xtatildi:
• GTIN 05011007003227JAMESON viskisi, 1,0 l, 40%
• GTIN 05011007003005JAMESON viskisi, 0,7 l, 40%
• GTIN 05011007015534JAMESON viskisi, 0,5 l, 40%
Muomalani "hisobdan chiqarish" yo‘li bilan to‘xtatish fuqarolik muomalasida bo‘lgan 2 802 dona markirovkalangan mahsulotga nisbatan amalga oshirildi hamda markirovkalangan mahsulotlar muomalasining 113 nafar ishtirokchisi faoliyatiga ta’sir ko‘rsatdi.

Приостановка оборота алкогольной продукции (№ 27-12518/8 от 10 июля 2026 г.)
На основании обращения Министерства юстиции Республики Узбекистан (письмо № 27-12518/8 от 10 июля 2026 г.) и пункта 92.1 Правил цифровой маркировки, утв. приложением 1 к постановлению Кабинета Министров № 833 от 31 декабря 2020 г.) приостановлено обращение следующих товаров, промаркированных и введенных в гражданский оборот предприятием ООО "My Wine Impex" (ИНН: 311069438 ) с использованием товарного знака "Jameson":
• GTIN 05011007003227 - Виски JAMESON 1.0 л 40%
• GTIN 05011007003005 - Виски JAMESON 0.7 л 40%
• GTIN 05011007015534 - Виски JAMESON 0.5 л 40%
Приостановка оборота путем "списания" выполнена в отношении 2802 единиц маркированной продукции, находившийся в гражданском обороте, и затрагивает деятельность 113 участников оборота маркированных товаров.