⚠️ Qadoqlash identifikatori (pharmaId)
Qadoqlash identifikatori (PharmaID) — bu har bir farmatsevtika mahsulotiga davlat ro‘yxatidan o‘tkazish jarayonida Tibbiyot va farmatsevtika rivojlantirish agentligi tomonidan beriladigan noyob raq...
➡️Mineral o‘g‘itlar va o‘simliklarni himoya qilish vositalari: Mahsulot kartasini to‘ldirish
Mineral o‘g‘itlar va o‘simliklarni himoya qilish vositalarining iste’mol qadoqlari ro‘yxatdan o‘tkazilishi uchun quyidagi bosqichlardan o‘tish zarur:Mahsulot kartasini mahalliy shtrix-kod (prefiks ...
➡️Biologik faol qo‘shimchalar: Mahsulot kartasini to‘ldirish
Mahsulot iste’mol qadoqchasini ro‘yxatga olish uchun quyidagi bosqichlardan o‘tish zarur: Mahalliy shtrixkod (prefiks 478) bilan mahsulot kartasini yaratishda GS1 prefikslar jadvalidagi mos prefiks...
➡️Tamaki mahsuloti: Mahsulot kartasini to‘ldirish
Tamakimahsulotlari bo‘yicha iste’mol qadoqchasi ro‘yxatdan o‘tkazish uchun quyidagi bosqichlardan o‘tish zarur: Mahalliy shtrix-kod (prefiks 478) bilan mahsulot kartasini yaratishda GS1 prefikslar ...
➡️Suv: Mahsulot kartasini to‘ldirish
“Suv va sovutgich ichimliklar” tovar guruhi bo‘yicha iste’mol qadoq mahsulotini ro‘yxatga olish uchun quyidagi bosqichlardan o‘tish zarur: Mahalliy shtrix-kod (478 prefiksi) bilan mahsulot kartasin...
➡️Tibbiy mahsulotlar: Mahsulot kartasini to‘ldirish
Tibbiy mahsulotlar iste’mol qadoqlarini ro‘yxatdan o‘tkazish uchun quyidagi bosqichlardan o‘tish zarur: Mahsulot kartasini mahalliy shtrix-kod (prefiks 478) bilan yaratishda GS1 prefikslar jadvalid...
➡️Dori-darmon vositalari: Mahsulot kartasini to‘ldirish
Dori-darmon vositalarining iste’mol qadoqlarini ro‘yxatdan o‘tkazish uchun quyidagi bosqichlardan o‘tish zarur:Mahsulot kartasini mahalliy chiziqli kod (478 prefiksi bilan) bilan yaratishda, GS1 pr...
Tovar tavsiflari
Shaxsiy kabinetning "Tovar tavsiflari" bo‘limi, tovar kartochkalari bilan ishlash imkonini beradi. Bo‘limda tovar kartochkalarini shakllantirish, ularni moderatsiyaga yuborish va barcha nash qiling...
Tahlil
Bo‘lim "Tahlil" shaxsiy kabinetda, Ishtirokchining markirovka kodlari bo‘yicha analitik hisobot funksionalini o‘z ichiga oladi.Bo‘limga o‘tish uchun quyidagilar zarur: Shaxsiy kabinetga avtorizatsi...
Kodlar (KM tekshiruvi)
Shaxsiy kabinetdagi «Kodlar» bo‘limi markirovka kodlari to‘g‘risidagi ma’lumotlarni qidirish, ko‘rish va tahlil qilish uchun mo‘ljallangan.Foydalanuvchi markirovka kodlarini qidirishi va ular bo‘yi...

Для регистрации потребительской упаковки Изделия медицинского назначения, необходимо пройти следующие этапы:При создании карточки товара с локальным штрих-кодом (с префиксом 478), обязательно требу...
Для регистрации потребительской упаковки лекарственных средств, необходимо пройти следующие этапы:При создании карточки товара с локальным штрих-кодом (с префиксом 478), обязательно требуется налич...
ЭСФ:Результат обработки ЭСФ и уведомления системы
ЭСФ — электронный счет-фактура. В процессе обработки электронных счетов-фактур (ЭСФ) система автоматически выполняет проверку и отображает полный перечень выявленных ошибокРезультаты обработки элек...
Раздел личного кабинета "Описания товаров", позволяет осуществлять работу с карточками товаров. В разделе имеется возможность формирование карточек товаров, отправка их на модерацию и просмотр всех...
Коды
Раздел "Коды" в личном кабинете позволяет просматривать коды маркировки, сортировать список кодов с использованием различных фильтров.Для перехода в раздел, необходимо: Авторизоваться в личном каби...
➡️Бытовая техника: Заполнение карточки товара
Для регистрации потребительской упаковки товара бытовая техника необходимо пройти следующие этапы:При создании карточки товара с локальным штрих-кодом (с префиксом 478), обязательно требуется налич...
➡️Алкогольная продукция: Заполнение карточки товара
Для регистрации потребительской упаковки товара по алкогольной продукции необходимо пройти следующие этапы:При создании карточки товара с локальным штрих-кодом (с префиксом 478), обязательно требуе...
Подраздел «Общие данные» содержит основную информацию об организации на трёх языках. Эти сведения обновляются автоматически в соответствии с данными Государственного налогового комитета и недоступн...
📣 Старт обязательной маркировки изделий медицинского назначения
Новости системы цифровой маркировки https://t.me/aslbelgisi Уважаемые участники оборота товаров !С 1 февраля 2025 года в рамках Постановления Кабинета Министров №149 (пункт 2, абзац 6) стартует об...