Qadoqlash identifikatori (PharmaID) — bu har bir farmatsevtika mahsulotiga davlat ro‘yxatidan o‘tkazish jarayonida Tibbiyot va farmatsevtika rivojlantirish agentligi tomonidan beriladigan noyob raqamli koddir.
Dori vositasining pharmaId qadoqlash identifikatorini quyidagi manzil orqali bilib olish mumkin - https://uzpharmagency.uz/ru/
1. Xizmat bilan ishlash.
2. Kerakli dori vositasini qidirish
• “Xizmatlar”“Dorilar” bo‘limida “Qo‘shimcha filtrlash” tugmasini bosing, so‘ng dori vositasining nomini yoki uning ro‘yxatga olish guvohnomasining raqamini kiriting.
• Qidiruv natijalarida dori haqida ma’lumot ko‘rsatiladi, bunda PharmID qiymati birinchi ustunda joylashgan. Ushbu qiymat mahsulot kartasida mos atributda ko‘rsatilishi kerak.
uzpharm 4.png
⚠️ Agar https://uzpharmagency.uz/ru/ saytida PharmID qiymati mavjud bo‘lmasa, ma’lumotni aniqlashtirish uchun Farmatsevtika sohasini rivojlantirish agentligiga murojaat qilishingiz zarur.

Идентификатор упаковки (PharmaID) — это уникальный цифровой код, присваиваемый каждой единице фармацевтической продукции Агентством по развитию медицины и фармацевтики при государственной регистрации лекарственного средства.
Узнать pharmaId упаковки лекарственного средства можно через ресурс - https://uzpharmagency.uz/ru/
1. Работа с сервисом.
• Перейдите на сайт - https://uzpharmagency.uz/ru/
• Откройте вкладку "Сервисы" и перейдите в раздел "Лекарственные средства".
uzpharm 1.png
uzpharm 2.png
2. Поиск нужного препарата
• В разделе «Сервисы»«Лекарственные средства» нажмите «Дополнительные фильтры», затем введите наименование лекарственного препарата или номер его регистрационного удостоверения.
uzpharm 3.png
• В результатах поиска отображается информация о препарате, при этом значение PharmID находится в первом столбце. Необходимо отображать это значение в карточке товара в соответствующем атрибуте.
uzpharm 4.png
⚠️ В случае отсутствия значения PharmID на сайте https://uzpharmagency.uz/ru/ необходимо направить обращение в Агентство по развитию фармацевтической отрасли для уточнения информации.