O‘zbekiston Respublikasi hududidagi dori vositalari markirovkalash orqali majburiy sertifikatlanishi lozim.
Tovarlarning muvofiqlik sertifikatida dori vositalarini sertifikatlashda O'zbekiston Respublikasida qo'llaniladigan TIF TN kodlarni ko'rsatish kerak. Shunday qilib, dorivor vositasining TIF TN kodini ushbu dorivor vositasi uchun berilgan muvofiqlik sertifikati orqali aniqlanishi mumkin.
TIF TN kodlari roʻyxati Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 2-apreldagi 149-son “Dori vositalari va tibbiy buyumlarini majburiy raqamli markirovkalash tizimini joriy etish to‘g‘risida”gi qarorida keltirilgan.
Majburiy raqamli markirovkalanadigan dori vositalari va tibbiy buyumlarning identifikatsiya kodlari ro'yxati*
* Sanab o‘tilgan TIF TN va IKK kodlari O‘zbekiston Respublikasi Davlat soliq qo‘mitasi tomonidan "Asl belgisi" MAT operatori bilan kelishilgan holda o‘zgartirilishi mumkin.

Лекарственные средства на территории Республики Узбекистан подлежат обязательной сертификации путем маркировки.
При сертификации лекарственных средств в Сертификате соответствия товара необходимо указывать коды ТН ВЭД, которые применяются в Республики Узбекистан. Таким образом, код ТН ВЭД лекарственного средства можно определить по сертификату соответствия, выданному на данное лекарственное средство.
Перечень кодов ТН ВЭД представлен в Постановлении Кабинета Министров № 149 от 02.04.2022г.
"О введении системы обязательной цифровой маркировки лекарственных средств и изделий медицинского назначения".
Перечень идентификационных кодов лекарственных средств и изделий медицинского назначения, подлежащих обязательной цифровой маркировке*
* перечисленные коды ТН ВЭД и ИКП могут быть изменены Государственным налоговым комитетом Республики Узбекистан по согласованию с оператором НИС «Asl Belgisi».