O‘zbekiston Respublikasi Davlat soliq qo‘mitasining talablariga muvofiq quyidagilar zarur:
• bitta mahsulotning besh xil rakursdagi (old, orqa, o'ng, chap va yuqori) beshta fotosuratini oq fonda taqdim etish;
• shishalar, bankalar va shunga o'xshash turdagi tovarlar uchun oq fonda uchta turli rakursdagi (old, orqa va yuqori) tovarlarning uchta fotosuratini taqdim etishingiz kerak;
• faqat ikkita sirtga ega blisterlar va boshqa mahsulotlar uchun oq fonda mahsulotning ikki rakursli (yuqori va pastki) ikkita fotosuratini taqdim etishingiz kerak.
⚠️Fotosuratlardan birida mahsulot to'g'risidagi ma'lumotlar (mahsulotning bir tomoni va (yoki) mahsulot o'rami ko'rsatilgan), shu jumladan shtrix-kod (GTIN) bo'lishi kerak. Agar mahsulot o'ramiga (qutisiga) shtrix-kod (GTIN) qo'llanilsa, lekin qadoq shikastlangan bo'lsa (iflos, buzilgan), ushbu fotosurat "Texnik fayl" ga qo'shilishi kerak.
Talab - butilkalar, bankalar va shunga o'xshash turdagi tovarlar uchun oq fonda uchta turli rakursdagi (old, orqa va yuqori) tovarlarning uchta fotosuratini taqdim etishingiz kerak.
1 (2).png
✅Talab - butilkalar, bankalar va shunga o'xshash turdagi tovarlar uchun oq fonda uchta turli rakursdagi (old, orqa va yuqori) tovarlarning uchta fotosuratini taqdim etishingiz kerak.
photo_2023-07-13_18-06-34.jpg
✅Talab - Oq fonda besh xil burchakdan (old, orqa, o'ng, chap va yuqori) bir xil mahsulotning beshta fotosuratini taqdim eting, bitta fotosuratda GTIN ko'rsatilishi kerak.
фото бытовая.png
Agar mahsulotning o'rami shikastlangan bo'lsa (qutisi iflos, ajin bo'lsa va hokazo), mahsulotning fotosuratini (qadoqsiz) turli burchaklardan 4-5 dona hajmda va qadoqlash haqida ma'lumotni o'z ichiga olgan fotosuratni qo'shing. mahsulot, shu jumladan shtrix-kod (GTIN) "Texnik faylga" yuklangan bo'lsa, agar mahsulotning shtrix kodi paketning yon tomonida joylashgan bo'lsa, unda ilova qilingan mahsulot haqida ma'lumot bo'lmasa, siz old tomonining qo'shimcha fotosuratini yuklashingiz kerak. paket. Misol⬇️
утюг вектор.jpg
✅Talab - faqat ikkita yuzasi bo'lgan blisterlar va boshqa mahsulotlar uchun oq fonda mahsulotning kamida ikkita fotosuratini ikki burchakdan (yuqori va pastki) taqdim etishingiz kerak, bitta fotosuratda GTIN ko'rsatilishi kerak.
123.png
Har bir fotosurat quyidagi talablarga javob berishi kerak:
• burchaklarni o'zgartirganda mahsulot / qadoqlashning bir xil rangi uchun farq qiluvchi rang soyalarining yo'qligi;

Согласно требованиям, предъявляемым Государственным налоговым комитетом Республики Узбекистан и Оператором цифровой маркировки, необходимо:
• предоставить пять фотографий одного товара в пяти разных ракурсах (спереди, сзади, справа, слева и сверху) на белом фоне;
• для бутылок, банок и подобного типа товаров необходимо предоставить минимум три фотографии товара в трех разных ракурсах (спереди, сзади и сверху) на белом фоне;
• для блистеров и прочих товаров, имеющих всего две поверхности, необходимо предоставить минимум две фотографии товара в двух ракурсах (сверху и снизу) на белом фоне.
⚠️Одна из фотографий должна содержать информацию о товаре (отображать одну из сторон продукта и (или) упаковки продукта) включая штрих-код (GTIN). Если штрих-код (GTIN) нанесен на упаковку товара (коробку), но упаковка повреждена (грязная, мятая и т.д.), данную фотографию необходимо добавить в "Технический файл".
Примеры ⬇️
✅Требование - для бутылок, банок и подобного типа товаров необходимо предоставить минимум три фотографии товара в трех разных ракурсах (спереди, сзади и сверху) на белом фоне, одно фото должно отображать GTIN.
1 (2).png
✅Требование - предоставить пять фотографий одного товара в пяти разных ракурсах (спереди, сзади, справа, слева и сверху) на белом фоне, одно фото должно отображать GTIN.
ракурсы.jpg
✅Требование - предоставить пять фотографий одного товара в пяти разных ракурсах (спереди, сзади, справа, слева и сверху) на белом фоне, одно фото должно отображать GTIN
фото бытовая.png
❗️В случае если упаковка товара повреждена (коробка - грязная, мятая и т.д. ) добавьте фото товара (без упаковки) в разных ракурсах в количестве 4-5 шт., а фото упаковки содержащую информацию о товаре включая штрих-код (GTIN) загрузите в "Технический файл", если штрих-код товара расположен на стороне упаковки не содержащей информацию о вложенном товаре, необходимо загрузить дополнительное фото лицевой стороны упаковки. Пример ⬇️
утюг вектор.jpg
✅Требование - для блистеров и прочих товаров, имеющих всего две поверхности, необходимо предоставить минимум две фотографии товара в двух ракурсах (сверху и снизу) на белом фоне, одно фото должно отображать GTIN.
123.png
Каждая фотография должна соответствовать нижеследующим требованиям:
• отсутствие цветовых оттенков, отличающихся для одного и того же цвета товара/упаковки при смене ракурса;