Qon tarkibiy qismlarni o'z ichiga oladi
Markirovka kodlarini olish uchun to‘lovni bank o‘tkazmasi orqali, to‘g‘ri rekvizitlar va to‘lov maqsadini ko‘rsatgan holda amalga oshirish zarur.⚠️ Tovarlar aylanmasi ishtirokchisining shaxsiy hiso...
Mahsulot to‘g‘risidagi ma’lumotlarni to‘ldirishning asosiy talablari (mahsulot kartasini yaratish va tekshirish)
Mahsulot to‘g‘risidagi ma’lumotlarni taqdim etish va ro‘yxatdan o‘tkazish talablari O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 31-dekabrdagi 833-sonli qarori bilan tartibga solinadi —...
⚠️ Qadoqlash turi (ma'lumot uchun qiymat, majburiy)
Ro‘yxatdan tanlash/jadvaldan mos qadoqlash turini tanlash kerak - iste’mol qadoqlash yoki guruh qadoqlash.Mahsulotlarni markalash qoidalari ikki turdagi qadoqlashni belgilaydi:iste’mol qadoqlash - ...
⚠️ Tovar guruhi (ma'lumotnoma qiymati, majburiy)
Ochiladigan ro'yxat/ma'lumotnomadan markalanadigan tovar tegishli bo'lgan tovar guruhini tanlash kerak.**Tovar guruhi nima**Tovar guruhi — umumiy belgilari (xom ashyo, qo'llanilishi, vazifasi) bo'y...
⚠️ IKPU subpozitsiyasi (ma'lumot uchun qiymat, majburiy)
Ro‘yxatdan tanlash/jadvaldan belgilangan tovarga tegishli IKPU subpozitsiyasini tanlash kerak.IKPU nimaIKPU – mahsulot va xizmatlarni identifikatsiyalash kodi bo‘lib, ma'lum bir turdagi tovar yoki ...

Содержит части растений
Для получения кодов маркировки необходимо произвести оплату посредством банковского перевода с обязательным указанием корректных реквизитов получателя и назначения платежа.Данные для формирования п...
Основные требования к заполнению информации о товаре (создание и проверка карточек товара)
Требования к предоставлению и регистрации информации о товаре регулируются Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан № 833 от 31.12.2020г. «О мерах по обеспечению поэтапного внедрения...
⚠️ Тип упаковки (справочное значение, обязательное)
Из выпадающего списка/справочника необходимо выбрать соответствующий тип упаковки - потребительская или групповая упаковка.Правила маркировки товаров определяют два вида упаковки:потребительская уп...
Из выпадающего списка/справочника необходимо выбрать товарную группу, к которой относится маркируемый товар.Что такое товарная группаТоварная группа - совокупность товаров, выделенных по общим приз...
Из выпадающего списка/справочника необходимо выбрать субпозицию ИКПУ, к которой относится маркируемый товар.Что такое ИКПУИКПУ – идентификационный код продукции и услуг, представлен в виде набора с...