⚠️ Mahsulot belgisi (majburiy)
Patentlangan nomning ma'lumotlarini kiritish kerak, agar mahsulot patentga ega bo'lmasa, ma'lumotni kiritish kerak - "Mahsulot belgisi yo'q".
Mahsulot belgisi - bozorda kompaniyanining o'rnini aniqlaydi, kompaniya faoliyati bilan bog'liqlikni keltirib chiqaradi, va bu kompaniyaning esda qolishiga yordam beradi. Mahsulot belgisi mahsulotni raqobatchilardan ajratib turadigan matn, vizual, ovozli yoki boshqa belgiga ega bo'lishi mumkin.
Товарный
Asos: 2001-yil 30-avgustdagi 267-II-sonli "Tovar belgilari, xizmat ko'rsatish belgilari va tovar kelib chiqqan joy nomlari to'g'risida"gi O'zbekiston Respublikasi Qonuni

⚠️ Торговая марка (обязательное значение)
Необходимо внести данные запатентованного наименования, если товар не имеет патента необходимо внести информацию  - "Нет товарного знака".
Товарная марка - идентифицирует компанию на рынке, вызывает ассоциации с деятельностью компании, что способствует запоминаемости компании. Товарная марка может иметь текстовое, визуальное, звуковое или иное обозначение, которое выделяет продукцию среди конкурентов.
Товарный
Основание: Закон Республики Узбекистан, от 30.08.2001 г. № 267-II "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров."